Styrelsen 2021

E-post: info@ryssfolket.se

 

 

Ordförande
Kaija Merta
Vesene, Skråkås 1
524 95 Ljung
Tel: 033-26 42 54
Mob: 072-247 98 68
E-post: kaija.merta@telia.com

 

Hit skickar du:
Motioner och övrig info.
Kopior av aktuella bedömningssedlar för titel som skall registreras i kattens stambok.

 

Sekreterare
Lena Höglund
Sofiestrandsvägen 1
53173 Källby
Mob: 076-337 54 55
E-post: lena@lundasen.se

 

Hit skickar du:
Medlemsmötesprotokoll.




 

Kassör
Kristina Pernold
Karlsviksgatan 18
112 41 Stockholm
Mob: 072-551 34 21
E-post: kristinapernold@outlook.com

 

Hit skickar du:
Adressändringar &
medlemsuppgifter.

 

Ledamot, avelshaneansvarig
Tomas Öhberg
Häljebyn 150
46464 Brålanda
Mob: 070-233 56 06
E-post: blueking@bluelauras.se

 

Hit skickar du:
Information om avelshanar.

 

Ledamot
Susanne Lekengård
Bultvägen 28
126 38 Hägersten
Mob: 070-344 99 04
E-post: lekengard@hotmail.com

 

 


Funktionärer

 

 

Utställningssekreterare
Charlotte Bredberg
Gröndalsvägen 80
117 68 Stockholm
Mob: 073-622 14 88
E-post: charlotte@flaxkatter.se


 

Hit skickar du:
Utställningsanmälningar.
Utställningsresultat.
Skicka gärna utställningsresultaten även till Kenneth Eklind

Maria Enzell

 

Avelssekreterare, kattungeförmedlare
Maria Enzell
Filvägen 12
126 38 Hägersten
Tel: 070-862 76 51
E-post:
maria@molotovs.se

 

Hit skickar du:
Stamnamnsansökan.
Förfrågan om beräkning av inavelsfaktor och testparningar samt info om födda kattungar.
Stambokföring av kullar.
OBS Skicka dubbla kopior på registeringsanmälan.

 

 

Revisor
Kenneth Eklind
E-post: k.eklind@telia.com

 

 

 

 

Revisorssuppleant

Per Völker
E-post: per.volker@telia.com


 

 

Valberedning 2021
Charlotte Bredberg(sammankallande)
E-post: charlotte@flaxkatter.se

Julia Atthem
E-post: julia@mashas.se


 

Hit skickar du:
Förslag på kandidater till styrelseposter inför årsmötet.

 

Webmaster
Maria Yngvesson
E-post: maria.yngvesson@gmail.com

 

 

Hit skickar du:
Information och bilder till hemsidan.